Hamburgerio (mėsainio) žala žmogui

Hamburgerio (mėsainio) žala žmogui

Tai, kad greitas maistas kenksmingas žmogui mes girdėjome ne kartą. Šis faktas tapo kaip aksioma ir jau tapo lyg taisykle keikti ,,Mcdonalds‘‘ ir kitus greito maisto restoranus. Kalbant apie hamburgerį — tai bene populiariausias patiekalas kai norima kažką apkaltinti dėl padėties Jungtinėse Amerikos valstijose, dėl labai didelio žmonių nutukimo. Sakoma, ar matote hamburgerį ir keptas bulvytes? Tai jie kalti dėl nutukimo. Bet ar iš tikrųjų viskas yra taip kaip sakoma?

Ar ištikrųjų hamburgeris toks nesveikas?

Pabandykime tai išsiaiškinti ir pažiūrėkime iš ko jis sudėtas.

Bandelė palyginus nėra didelė;

Jautienos kotletas keptas ne ant sviesto, lyg ir skamba nieko blogo;

Raugintas agurkas – kalorijų ten nedaug;

Salotų lapai – vitaminai be kalorijų;

Na ir kas čia baisaus? Bandelė, pasakysite Jūs, nesveika. Taip, bet angliavandeniai juk reikalingi organizmui. Ir kas Jus verčia valgyti po dvi, tris bandeles? Užtenka ir vienos, o tai nėra taip jau nesveika.

Kiek kalorijų sudaro vieną hamburgerį?

Įprastiniame hamburgeryje yra apytiksliai 255 kalorijos. Suaugusiam vyrui per dieną reiktų suvartoti vidutiniškai apie 2600 cal. Taip gaunasi, jog valgant visą dieną hamburgerius ir norint patenkinti nustatytą suaugusiam vyrui nustatytą kalorijų normą, reiktų suvalgyti jų net apie 10! Pažiūrėkime į hamburgerio sudėtį:

  • Riebalai — mažiau nei 10%;
  • Angliavandeniai — apie 30%;
  • Baltymai — apie 12%;
  • Vanduo — apie 45%;

Be to hamburgeryje yra vitaminų B, C bei mikroelementų geležies, cinko, kalcio, magnio, fosforo, kalio. Jeigu Jums nepasakytų, jog tai kenksmingas organizmui maistas, tai vien pažiūrėję į jo sudėtį, Jūs pagalvotumėte, jog tai pakankami sveikas maistas. Taigi kame visa esmė? Kodėl didelė dalis amerikiečių ir tų kurie dažnai valgo greitą maistą yra apkūnūs? Esmė ne maiste, o blogai sureguliuotoje mityboje. Mityba turi būti teisingai subalansuota pagal dienos krūvius. Juk savaime aišku, jog daug sportuojančiam žmogui apkūnumas negresia, nes jis sporto metu greičiausiai sudegins tas kalorijas kurias gavo valgydamas daugeliui atrodantį nesveiką maistą, šiuo atveju ir hamburgerius. Dėl taisyklingos mitybos rekomenduojama pasikonsultuoti su dietologais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *